Yaz Aşkı

Yaz gelince kendini denize, kuma atmak, saatlerce güneşlenmek için [...]Yaz gelince kendini denize, kuma atmak, saatlerce güneşlenmek için can atarsın. Okul biter ya da işten bin bir zorlukla yıllık izin alırsın. Yazlıktaki ilk gününde, o kadar yolun üzerine bir de kahvaltı hazırlamakla uğraşacak değilsin ya, simit ve ayranla yaparsın kahvaltını. Kafanı kaldırdığında onu görürsün. Kalbin duracak gibi olur. Sanki zaman durur. Asla unutamayacağın o yaza, onunla nasıl tanışacağını düşünerek başlarsın.


Neler yapmazsın ki onunla tanışabilmek için. İlk günlerin planlar yapmakla geçer. Önce bir şekilde kaldığı yeri öğrenirsin. Sonra kiminle tatile geldiğini, denize hangi koyda girdiğini, akşamları neler yaptığını. Utanırsın bunu yaparken. Sonuçta küçük yerdesin, biri duysa ne yapacaksın? Olduğun yerin küçük olmasının avantajları da vardır ama. Her sokak ona çıkar. Bir bakarsın o küçük restoranda yemek yiyor, bir bakarsın elinde havlusu sahile doğru yürüyor. Her gördüğünde dikkatini çekmeye çalışırsın. Çekersin de bir şekilde. Sonunda tanışırsın.


Tanıştıktan sonraki evre daha çetrefilli gibi görünür. Nasıl yakınlaşacaksın? Nasıl sevdireceksin kendini? Sorular yer bitirir seni. Ama havalar ısındıkça onun da gevşer gönlünün yayları. Ilık bir yaz akşamı, yazlığın bahçesinde birlikte çekirdek çitlerken gözlerine öyle bir bakar ki kalbin yerinden çıkacakmış gibi olur. O akşamdan sonra bütün tatilin o olur. O yaz hiç bitmeyecekmiş, aşkınız ömür boyu devam edecekmiş gibi gelir.


Her gün daha da alışırsın ona. Şarkılar bile yazılmıştır adınıza. Zerrin Özer “O Yaz” demiştir, Ege “Bekle beni yaz aşkım.”. Geceleri ayrıldığınızda, birbirinizi düşünerek sabah edersiniz. Sabah olur olmaz önce bir simidi bölüşmek sonra da denize gitmek için birbirinize koşarsınız. Her akşam kasabanın bütün sokaklarını birlikte keşfedersiniz. Onlarca anı biriktirir, yüzlerce fotoğraf çektirirsiniz.


Yaz biterken anlarsın yaz aşkının da bir sonu olduğunu. Yine de bekle dersin, gelecek yıl yine burada bekle beni. Elinde yalnızca birkaç fotoğraf kalır. Ama üzülme. Kış geçecek, bahar geçecek, sonunda yaz yine gelecek. Ona tekrar kavuşma ihtimali yıl boyunca içini kıpır kıpır edecek.


Yaz bitmeden birlikte geçireceğiniz tatlı anlar için sizi Simitçi Dünyası’na bekliyoruz.

    Test

    Form Gönderimi

    Tamam