Sağlıklı ve Lezzet Dolu Tatlar

Havalar ısınmaya başladı, yaz gelmek üzere… Bulutlu, yağmurlu, karlı [...]Havalar ısınmaya başladı, yaz gelmek üzere… Bulutlu, yağmurlu, karlı günler yerini güneşli günlere bırakmaya başladı. Havalar ısındıkça kışın alınan kilolardan kurtulma zamanı da geldi. Günümüzde bir zamanlar trend olan sağlıktan uzak bir zayıflık hoş karşılanmamakta. Artık sadece kilo vermek ve ince bir görünüme kavuşmak değil, fit ve sağlıklı görünmek önemli.


Hem fit hem de sağlıklı görünüme sahip olmak için aklınıza ilk gelen spor yapmaya başlamak olabilir. Bildiğiniz üzere yaşam kalitenizi arttırmamız açısından sporun hayatımızdaki yeri önemli. Vücut dayanıklılığını arttırmasından esneklik vermesine, vücut enerjinizin artmasını sağlamasından kilonuzu dengede tutmanıza kadar sporun hayatınızı etkileyecek derecede önemli faydaları var. Spor yaparak hem sağlıklı hem de fit görünüme sahip olmaya yaklaşabilirsiniz. Fakat sporun yanında sağlıklı ve doğru beslenmeye dikkat etmezseniz yeterli olmayacaktır. Spor öncesi ya da sonrası vücudunuzun ihtiyacı olan besini aldığından emin olmalısınız. Mesela yoğun bir spordan bir saat önce en az yarım litre su içmeniz, vücudunuzun susuz kalmasını engeller. Güne de mutlaka su içerek başlamalısınız. Çünkü bütün gece sizinle birlikte uyuyan sindirim sisteminizi uyandırmanın en güzel yolu, güne su içerek başlamaktır. Bir de unutmayın ki kahvaltıyı atlamak çözüm değil, sorun. Pek çoğumuz kahvaltıyı atlayarak kilo vermeye çalışsa da kahvaltı, gece boyunca aç kalmış bedeninizi canlandırmak ve metabolizmanızı hızlandırmak için en önemli öğündür.


Bir önemli nokta da her mevsimin taze sebze ve meyvesi olduğunu unutmayıp mevsiminde sebze ve meyve yemeye özen göstermek. Bunun yanı sıra lifli gıdaları tüketmekte fayda var. Midede daha uzun süre kaldığı için uzun süre tokluk hissi sağlıyor ve zayıflamak isteyenlere, yaza daha formda girmek isteyenlere yardımcı oluyor.


Beslenmenize özen gösterdiğiniz bu dönemde de Simitçi Dünyası hem lezzetli hem de sağlıklı seçenekleri ile yanı başınızda… Güne yedi tahıllı simidimizle başlayabilir, lezzetli salatalarımız ile formunuzu koruyabilir, özenle hazırladığımız ana yemeklerimiz ile protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Sizler en kısa zamanda Simitçi Dünyasında ağırlamak dileğiyle…

    Test

    Form Gönderimi

    Tamam