Her Yaşta Tadı Başka

Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır. Geçmişte kalan anılar [...]Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır. Geçmişte kalan anılar yüzümüzü gülümsetirken, yaşadığımız zamanın tadını çıkarmaya odaklanır, geleceğin neler getireceğini de merak içinde bekleriz. Hepsinin keyfi kendine özeldir insan ömründe.


Kaç yaşında olursanız olun, anılarınızın temelleri çocukluğun saf ve enerjik dünyasına dayanır. Geçmişe yapılan bir yolculukta yüzünüzü gülümseten olayların mimarı yine sizsinizdir. Daha sonra büyüdüğünüzü fark eder, yılların nasıl da çabuk geçtiğini düşünürsünüz. Aslında o kadar da hızlı düşmüyordur takvim yaprakları, sadece siz o günleri özlemiş olabilirsiniz. Biraz daha kafa yorup, bir de geleceği düşündüğünüzde, acaba o zaman geldiğinde ne kadar değişmiş olacağınızı merak edersiniz.


İnsan, ömrü boyunca birçok değişime uğrar. Hayatına giren ve hayatından çıkan birçok şey olur. Bazıları da daha minicik bir çocukken, elinize tutuşturulmasıyla yer alır değerli anlarınızın içinde ve bir daha hiç çıkmaz. Çıkmasını istemezsiniz… Her zaman yanınızda olması için bahaneler arar, olmasa da olur diye düşünenlere kızarsınız. Hayatın her köşesinde, her yaşta insanların aradığı ve bulmanın hiç de zorlanmadığı simit, olmazsa olmazdır sizler için.


Simitle ilk tanışılan günü hatırlayan çok az insan vardır. Sonradan dahil olmaz insan doğasına simit, hep vardır zaten. Daha zar zor oturmayı başardığınızda bir parçasıyla gözleriniz sevinçle açıldığını hayal edebilirsiniz, yeni çıkmaya başlamış dişlerinizle dakikalarca yemişsinizdir. O günden sonra her kahvaltıda sofranın başına geldiğinizde ilk simit için uzanıp, ulaşamadığınızda gözyaşlarınızı tutamadığınızı tahmin etmek zor olmasa gerek…


Yıllar geçti ve büyüdünüz. Hala sofrada, aynı yerde en geniş tabağın içinde bitirilmek için ilk adımı bekliyor. Geçen zaman içinde tadına doyamamış olmanıza şaşırsanız da arada, aklınıza gelmez hala olmasa da olur fikri. Hem insan nasıl vazgeçsin ki çocukluğundan beri birlikte büyüdüğü; gençliğinde çimlere uzanıp, en yakın arkadaşıyla ikiye bölerek birlikte yediği lezzetten?


İnsan elbet bir gün yaşlanır. Geride muazzam bir hayat ve harika tecrübeler bırakır. Aynada kendinize bakıp onca yılın etkilerini incelerken, aklınıza kahvaltı için simit almayı unuttuğunuz gelecek ve bir hışımla evden fırlayıp tüm aileyi hesap ederek 10 tane simit alacaksınız. Etrafınızdakilerin hayran bakışları arasında, çıkarken harcadığınız enerjiden dolayı bu sefer biraz yavaş dönüyor olacaksınız evinize. Eee sonuçta insanlar beklemesinler sofrada. Bir assolist edasıyla, yine en geniş tabakta yerini alan simidin ilk bitecek yiyecek olduğunu en iyi siz biliyorsunuzdur. Çünkü en iyi tanıdığınız, yıllarınızı beraber geçirdiğiniz arkadaşınızdır.


Yaşınızın tadını çıkarmaya Simitçi Dünyası’na bekleriz.

    Test

    Form Gönderimi

    Tamam