Bir Farklı His: Anne Olmak

Tek ayak üzerinde ne kadar uzun süre dengede kalınır [...]Tek ayak üzerinde ne kadar uzun süre dengede kalınır sorusunun çeşitli yanıtları olur. 10 dakika, yarım saat ya da 5 saat; sonunda o denge bozulur, kimse sonsuza kadar tek ayağıyla dengede duramaz. Diğer ayağımıza ihtiyaç duyarız, çünkü iki ayak üzerinde durabilecek şekilde yaratılmış insanoğlu. Fiziksel olarak ayakta durabilmek için nasıl iki taşıyıcı güç gerekliyse, hayattaki dengeyi sağlayabilmek için de annelerin desteği bir o kadar önemlidir, o da yaratılışımızda vardır.


Anne ile çocukları arasındaki bağ öyle kutsaldır ki, sadece insanlar değil tüm hayvanlarda annelik içgüdüsü ileri derecede gelişmiştir. Doğanın her köşesinde, yavrusunu hayata hazırlayan bir anne figürü görülmektedir. Özeldir çünkü anne olmak. Hani derler ya ‘Anne olmadan bilemezsin’, gerçekten de anneliğin verdiği hisler eşsizdir. Başka kimsenin anlayamayacağı bir ilişkileri vardır çocuklarıyla.


Yarın Anneler Günü… Yılın her günü bizleri düşünen, özleyen, endişelenen ve tüm güzel duyguları yaşayan annelerin, şimdi de mutluluğu en dorukta yaşama zamanı. Kuşkusuz ki bizler için en iyi olanı düşlüyor, hayallerimize giden basamakları teker teker çıkarken, attığımız her adımda desteklerini esirgemiyorlar. Onlar her zaman gönüllerin sultanı olacaklar. Sultanları mutlu etmek de çok kolaydır; evladının sıcaklığını hissetseler, sevgi saçarlar etrafa. Çünkü onlar sevmeyi en iyi bilenlerdir.


İnsan hep en değer verdiği varlığa yakın olmak ister. Anneler de öyledir; çocukları olmadan hep eksik hisseder, evlatlarının boşluğunu başka bir şeyle asla dolduramazlar. Birlikte geçirilecek olan her anın heyecanını daha günler öncesinden yaşamaya başlarlar. İster bir Pazar kahvaltısında, geçen haftanın yorgunluğundan arınıyor, ister sıkıcı geçen misafirlikte ‘hadi kalkalım’ bakışı atıyor olun… Emin olunabilecek tek bir şey var, o da bu anların her biri çok değerlidir.


Evlatlar olarak, annelere dünyanın en iyi imkanlarını sunmak isteriz, onlar bizden bir şey beklemese bile. Bir tatlı öpücük yeter halbuki annelerin yüzünü gülümsetmeye. Onlar iyi olduğumuzu, huzurlu bir hayata sahip olduğumuzu bildiğinde ulaşırlar mutluluğun en saf haline. Belki dünyaları veremeyiz, en iyi imkanları sunamayız ama güzel bir kahvaltıda sevgimizi sunduğumuzda zaten içi erir onların.


Pazar kahvaltılarının en güzelinde, sevgimizi paylaşmaya Simitçi Dünyası’na bekliyoruz…

    Test

    Form Gönderimi

    Tamam