Eğitimde Bizim De Katkımız Olsun İstedik

Öncelikle belirtmek isteriz ki Türkiye’de gerek maddi imkansızlıklardan [...]


Öncelikle belirtmek isteriz ki Türkiye’de gerek maddi imkansızlıklardan gerek araç-gereç ve malzeme yoksunluğundan eğitime uzak kalan ya da nitelikli bir şeklide okula gidemeyen ne yazık ki birçok öğrenci vardır.

Ülkemiz, cinsiyeti ve kökeni ne olursa olsun tüm çocukların okullaşmasını sağlamada, verilen eğitimin kalitesini artırmada hem fırsatlar hem de güçlüklerle karşı karşıyadır. Bununla birlikte, başta kızlar olmak üzere kimi çocukların yoksulluk çekmesi, dışarıda çalışması, beklentilerin düşük olması ve uyum sorunları gibi nedenlerle okullarını terk ettiklerinden veya okula düzenli devam edemediklerinden bu durum çok ciddi bir sıkıntı teşkil etmektedir. Biz de ilköğretimde %100 kapsamaya yönelik çalışmalara vurgu yaparak ve bunun gerekliliğinin altını çizerek Simitçi Dünyası olarak bu çorbada nasıl tuzumuz olabilir diye düşündük ve ‘’Eğitime Bizim de Katkımız olsun’’ kampanyasına destek vermek istedik.
Çalıştığımız reklam ajansının kendi içlerinde başlattıkları ve yaptıkları yardım amaçlı bir kampanya olan ‘’Eğitime Bizim de Katkımız Olsun’’ kampanyasının, bu yıl bizim de dahil olmamızla ve destek vermemizle 2.si gerçekleştirildi. Yardıma ihtiyaç duyan okullar arasında olan, Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi Sığırcık Köyünde yer alan Sığırcık Ortaokulunun ihtiyaç listesi belirlendikten sonra okulun ihtiyacı olan senelik spor malzemelerine büyük destek verdik ve bu güzel kampanyada bizim de bir katkımız olsun istedik.

Unutmayın ki her çocuğun sağlıklı ve elverişli ortamlarda yaşama hakkı kadar eğitim hakkı da vardır! Böyle etkinliklerin ve kampanyaların daha da artması dileğiyle, sağlıcakla kalın.

    Test

    Form Gönderimi

    Tamam