Çankaya’nın Filizleri için Geleceğe Umutla Bakıyoruz

Eğitimle ilk karşılaşmamız bazılarımız için anaokulu bazılarımız [...]


ÇANKAYA’NIN FİLİZLERİ İÇİN;

Bir Üniversite Öğrencisi de Siz Okutun!


Eğitimle ilk karşılaşmamız bazılarımız için anaokulu bazılarımız için ise ilkokulda başlar. Eğitimin bir kıyafeti vardı: mavi önlük ve beyaz yaka. Kara bir tahtası vardı…. “Ali ata bak” yazan fişlerle eğitimin ilk aşaması başladı hepimiz için. Sonrasında ortaokul, lise derken zaman hızlıca aktı sıra üniversite okumaya geldi. İşte tam bu noktada biz gelişirken eğitim de her daim hayatımızın bir parçası olmaya devam etti. Bazılarımız için ise üniversite bir hayaldi. Hayallerimizin yarım kalmaması için bazen bir desteğe ihtiyaç duyarız.


Eğitim bir haktır ve bir kişinin hayatını sonsuz kılar. Önceki hayatları, yani tecrübeleri bize verir ve bizi de deneyim havuzuna katar. Yaşamak deneyimlemekse, deneyimin aktarıldığı eğitim buna ortam sağlar. Eğitimin önemini tüm insanlığın en başında ve en sonunda görebiliriz. Biz de Simitçi Dünyası olarak Bi Dünya Lezzetimizi paylaşmanın yanı sıra, eğitimin anlam ve önemine vurgu yaparak Çankaya Belediyesi koordinatörlüğünde, halkı yerel yönetim sürecine dâhil etmek ve üzerinde önemle durulması gereken öğretim konusunda, fırsat eşitliği yaratmak üzere hayata geçirilen ‘’Çankaya’nın Filizleri’’ projesine destek vermekten memnuniyet duymaktayız.


Hedefimiz, ailelerinin maddi yetersizliği nedeniyle öğrenim görmekte zorlanan üniversite öğrencilerine eğitim-öğretimde fırsat eşitliği sağlamak ve geleceğimizin garantisi olan gençlerin meslek sahibi, ufku açık bireyler olarak yetişmelerine imkan tanımaktır. Gençlerin özgür, bağımsız ve çağdaş bireyler olarak öğretimlerini tamamlaması bizler için en temel amaçtır. Çankaya Belediyesi bünyesinde oluşturulan bu projeye siz de katkı sağlayabilir, bir üniversite öğrencisinin umutlarını yeşertebilir ve geleceğe umutla bakmasını sağlayabilirsiniz.


‘’Umudu olan bir gençlik geleceği değiştirir.’’

    Test

    Form Gönderimi

    Tamam