Bi Dünya Lezzet’le Engelleri Birlikte Aşıyoruz

Simitçi Dünyası Ailesi olarak engelli bireylerin ve ailelerinin [...]

 

Simitçi Dünyası Ailesi olarak engelli bireylerin ve ailelerinin yanındayız. Bu yıl 23 Mayıs’ta, 4.sü düzenlenenen “ Üç Damla Mutluluk Pikniği”nin bir parçası olmaktan mutlululuk duyuyoruz.


Engelli bireylerin ve ailelerinin bir günlüğüne de olsa günlük yaşamın stres dolu saatlerinden uzaklaşıp eğlenceye doyduğu bu özel günün mimarı, TRT Avrasya’daki 3 Damla Mutluluk Radyo Programı’yla tanılan Vahide Çakır’dı. Kavram olarak engellilik ve engellilik sorunları konularını, sosyal sorumluluk kapsamında yeniden masaya yatıran Vahide Çakır’ın bu değerli etkinliğinde ürünlerimizle yer almaktan gurur duyduk.


23 Mayıs 2015 tarihinde saat 13:00-17:00 saatleri arasında, Harikalar Diyarı’nda gerçekleşen pikniğimiz Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar’ın ve bu konuda uzman konukların konuşmalarıyla sosyal sorumluluk projelerine yönelik bilinçliliği arttırdı. Özellikle engelli çocukların ötekileştirilmemesi ve sağlıklı çocuklarla olan iletişimlerinin gelişmesi için palyaço ve animasyon gösterileri gerçekleştirildi. Yapılan dans gösterileri ve sevilen müzisyenlerin konserleri güne renk; Simitçi Dünyası ise, simit, poğaça çeşitleri ve çatal çöreğiyle bu özel güne lezzet kattı. Misafirlere dağıtılan Simitçi Dünyası şapka ve balonlarlıyla, 7’den 70’e herkesin günü şenlendi. Hafızalardan ve damaklardan silinmeyecek unutulmaz an ve tatların birleştiği bu gün tam bir şölen havasında geçti.


Engelli bireyler ve yardım sever insanlar arasında bir köprü oluşturma hedefiyle oluşturulan bu piknikte, farklılıklara yönelik farkındalık anlayışını geliştirdik ve hep birlikte çok eğlendik. Bu yıl 4.sü düzenlenen etkinliğin gelenekselleşmesini diliyor, bu etkinlikleri gönülden destekliyoruz. Simitçi Dünyası olarak, yardım severlerin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayan güvenli sosyal sorumluluk projelerinin bir parçası olmaktan her daim mutluluk duyuyoruz.

    Test

    Form Gönderimi

    Tamam