Simitçi Dünyası, Umman ve BAE'ne Master Franchiselık Verdi

01.10.2018

Merkezi İstanbul’da, fabrikası Ankara’da bulunan Simitçi Dünyası, Umman’ın 50 yıllık Köklü şirketi olan BABIL INTERNATIONAL LLC şirketi ile Umman ve Birleşik Arap Emirliklerini kapsayan Master Franchiselık sözleşmesi imzlaadı.


Anlaşmaya göre Umman’lı şirket BABIL INTERNATIONAL LLC,2018 yılı sonuna kadar Umman’da 2, Dubai’de bir olmak üzere 3 tane Simitçi Dünyası mağazası açacak. 2019 yılında ise 3 şube Dubai’ye, 3 şube de Maskat’a yeni mağazalar hizmete girecek. 2020 yılı sonunda Umman’da 10, Dubai’de 10 olmak üzere, bu iki ülkede 20 tane Simitçi Dünyası mağazası faaliyette olacak.


21 Eylül 2018 günü imzalanan sözleşme töreninde, BBAIL INTERBATIONAL LLC şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı M.D. Basheer, “Türkiye ile zaten uzun yıllardır tekstil ve askeri malzeme alımı üzerine ciddi bir ticaretimiz vardı. Epeydir bir Türk yeme – içme markasının bayiliğini alıp Umman ve Birleşik Arap Emirliklerinde şubeler açmayı planlıyorduk. Şimdi bu fikrimizi SİMİTÇİ DÜNYASI markasıyla hayata geçiriyoruz. 2 yıl içinde bölgemizde onlarca Simitçi Dünyası mağazası olacak. Ülkemizin insanları Türkleri ve Türk ürünlerini çok seviyorlar. Biz ise ülkemizdeki insanları Türk damak tatları ile buluşturacağımız için çok mutluyuz.” dedi.


Simitçi Dünyası markasının sahibi olan Bistorya Gıda A.Ş. ortağı ve Genel Müdürü Levent YILDIRIM ise “Simitçi Dünyası’nı 2012 yılında kurduk, henüz 7. Yılımızda olmamıza rağmen yurt içinde115, yurtdışında 15 olmak üzere toplam 130 mağaza açtık. Ankara Sincan Organize Sanayinde aylık 10 milyon üretim kapasitesi olan 12.000 M2’lik fabrikamızda tam otomatik bir unlu mamuller fabrikası olarak üretim yapıyoruz. Üretimi yapılmakta olan 150 çeşit ürünümüz poğaçalar, börekler, çörekler, şerbetli tatlılar, pastalar gibi çeşitlerden oluşmaktadır.


Halen Hollanda’da 10, Almanya’da 5 şube olmak üzere yurtdışında 15 mağazamız var. Umuyoruz ki yıl sonunda Umman ve Dubai mağazalarımızın da açılışı bitmiş olacak. Yurt dışından çok talep var. Simitçi Dünyası, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023 yılına gelindiğinde yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce şubesi olan bir Türk markası olmuş olacak.” dedi.

 

    Test

    Form Gönderimi

    Tamam